REPLIKAT/ Noka i ndërhyn Ramës, kryeministri kërkon ndihmën e Bashës. Vjen paralajmërimi i Ruçit

538
Ndërsa kryeminsitri Edi Rama mori fjalën në foltore për t’ju përgjigjur akuzave të kryedemokratit Basah, në vendi ka nisur të flaës demokrati Flamur Noka.
Edhe pse nuk dëgjohej, akuzat e ish-minsitrit democrat e kanë shqetësuar kryeminstrin që i ka kërkuar në një moment të mos bëjë zhurmuesin.
Irritimi i Nokës erdhi menjëherë pasi Rama tha se nuk mund ta dallonte kryedemokratin nga një parazit që rrinte në kafe e flistë ç’ti tekej.
“Kryetari i PD e mori fjalën dhe a ma thoni dot nga çfarë dëgjuat ku dallonte nga një parazit në kafene që ka një kafe dhe gotë raki para, i merr temat si t;i vijë në mend, hidhu këtej e dil andej dhe një fjalë nuk e tha për çështjen”,- u shpreh Rama.
REPLIKAT
Rama: Pusho, më dukesh si zhurmuesit tek kanali i jugosllavit, më kujton atë sinjal
Noka flet nga vendi
Rama: Ha përshesh aty…Lulëzim foli këtij shkopit
Noka vijon të flasë nga vendi bën akuza për koncesionet
Nërhyn kryeparlamentari Ruçi: Flamur Noka të lutem, do të tërheq vëmendjen
(foto ilustruese)
Sigal