Rama flet për realitet, Martin Henze i kujton shkrimin e ”Bild”: Mafia dhe manipulimi i zgjedhjeve

246
Sigal

Kryeministri Edi Rama, sot përmes një postimi në Twitter, i bëri thirrje opozitës që të ulet në tryezë e që të pranojë atë që Rama e quan si risi kushtetuese. Këshilltari politik gjerman, Martin Henze ka komentuar duke shpërndarë shkrimin e gazetës gjermane ”Bild”, në lidhje me zgjedhjet e 2017 ku cilësohen të manipuluara.