Rama e pranon hapur se çfarë i tha Berishës: Ju vjen inat kur nëpër dhëmb ju them…

542
Pas debatit që përfshiu dje Kuvendin, pasi opozita pretendoi se kryeministri ofendoi me fjalë të rënda deputetin Sali Berisha, Edi Rama tregon se çfarë ka thënë në të vërtetë.
Nga foltorja e Kuvendit, Rama pranoi se i kishte drejtuar Berishës fjalën ‘i rrjedhur’, ndërkohë që opozita pretendon se ai i ka drejtuar fjalë edhe më të rënda.
“Nuk na shqetëson fati i PD, por i opozitës. Ju jeni në rregull, pasi kur kapni një mikrofon dhe thoni ca të doni dhe ju vend inat kur dikush nëpër dhëmb ju thotë, ‘keni rrjedhur’”, tha Rama.

vijon…
Sigal