Qeveria shpall 27 nëntorin ditë zie kombëtare

751
Sigal

Qeveria shpall datën 27 nëntor ditë zie.

27 nëntori është ditë zie kombëtare në nder të viktimave të tërmetit të fuqishëm që preku vendin tonë.

Shqipëria orët e para të mëngjesit të sotëm u prek nga një tërmet i fuqishëm të shkallë 6.4 Rihter dhe për pasojë deri tani janë 20 persona të vdekur dhe 600 të plagosur.