Pushteti provokon protestën, Presidenti Meta: Mos bini pre e talebanëve

126
Sigal

Protesta e sotme nisi me një provokim nga njerëz të pushtetit.

Ata provokuan në momentin kur po afrohej kreu i opozitës, Lulzim Basha.

Pas këtyre provokimeve reagoi kreu i shtetit, Ilir Meta.

“Rinia e Shqipërisë, pasuria jonë më e madhe! Mos u provokoni nga Talebanët! Demokracia do Triumfojë! Me qetësi dhe dashuri për Shqipërinë!” shkruan Meta.