Provokohen demokratët, policia merr në mbrojtje deputetin Basha

146
Sigal

Tensione në Fier, ku demokratët që protestonin kundër deputetit Lulzim Basha janë provokuar nga mbështetësit e këtij të fundit.

Siç edhe duken në pamjet e transmetuara  direkt nga Fieri, mbështetësit e Bashës kanë provokuar demokratët në protestë, duke krijuar dhe tensione.

Pas kësaj, policia ka vendosur të marrë në mbrojtje Lulzim Bashën e duke vendosur 2 kordonë për sigurinë e tij.