Propozimi/ Në 13 qershor zgjedhjet për kryetarin e ri të PD

49
Sigal

Ka ardhur dhe propozimi i parë që pritet të diskutohet në Këshillin Kombëtar të PD-së.

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka propozuar që zgjedhjet për kreun e partisë të bëhen në datën 13 qershor.

Fushata do të nisë në datën 23 maj.

Ndërkaq, Jemin Gjana është emëruar kryetar i Komision te zgjedhjeve në PD.