Pritje e jashtëzakonshme e Kryetarit të PD, Lulzim Basha në Kamëz

754
Sigal

Kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha ndodhet në këto momente në Kamzë, në një takim me qytetarë dhe demokratë të këtij qyteti. Me qindra automjete me flamujt të Partisë Demokratike kanë dalë ta presin Bashënë që në rrugën kombëtare duke e përcjellë në një atmosferë të jashtëzakonshme.

Basha do të jetë pas pak në të një takim me aktivistë të Partisë Demokratike, ku do tu bëjë edhe njëherë thirrje për pjesëmarrje masoive në protestën e nesërme që do të mbahet përballë kryeministrisë në orën 18.30, që do të jetë edhe protesta më e madhe e opozitës që nga fillimi i tyre në muajin shkurt.

Për pak minuta në tamimin me aktivin e PD-së në Kamzë. Siç shikohet dhe njëherë pritja e jashtëzakonshme para takimit. Bllokohen rrugët, Pas pak minutash më ndiqni nga Kamza”, u drejtihet Basha qytetarëve në një video livestrime.