Në vizitën e tij në SH.B.A, në kuadër të Asamblesë së Përgjithsme të OKB-së, Presidenti i Republikës së Shqipërsië, Ilir Meta është takuar, në New York, me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në një postim në Facebook, presidenti Meta u shpreh i kënaqur për takimin me kryeministrin kosovar.

“Pata kënaqësinë të takohesha në Neë York me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas kthimit të tij nga Ëashington DC dhe para nisjes së tij në Kosovë”.