Presidenti Meta mikpritet nga arbëreshët në rajonin e Puglias(VIDEO)

277

Presidenti i Shtetit Ilir Meta me anë të një postimi në rrjetin social Facebook është sh0prehur se ndihet i emocionuar nga mikpritja vëllazërore e arbëreshëve në rajonin e Puglias

Ja postimi i plotë:

Sot në Casalvecchio, në rajonin e Puglias, mes arbëreshëve tanë të mrekullueshëm. I nderuar dhe shumë i emocionuar për mikpritjen vëllazërore dhe të ngrohtë! 🇦🇱🇮🇹

Sot në Casalvecchio, në rajonin e Puglias, mes arbëreshëve❤ tanë të mrekullueshëm. I nderuar dhe shumë i emocionuar për mikpritjen vëllazërore dhe të ngrohtë! 🇦🇱🇮🇹

Gepostet von Ilir Meta am Freitag, 8. November 2019