Presidenti Meta: Medalistja e artë Nora Gjakova, lartëson Kosovën dhe krenarinë kombëtare

65
Sigal

Nora Gjakova, shqiptarja e Kosovës është fituese e medaljes së artë olimpike në Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”. Gjakova u shpall kampione olimpike në kategorinë – 73 kg.

Presidenti Ilir Meta, ka uruar fituesen për këtë ngjarje të madhe. “Medalistja e artë Nora Gjakova, lartëson Kosovën dhe krenarinë kombëtare”, shkruan ai.