Presidenti Meta inspekton situatën, takim me FA në Levan

523
Presidenti i Republikes Ilir Meta, inspekton zonat e permbytura dhe takohet me banoret te cilet jane prekur nga fatkeqsia natyrore. Gjithashtu Presidenti Meta eshte takuar dhe ka pergezuar efektivet e ushtrise dhe forcave te tjera te emergjences te cilet i ka falenderuar per kontributin dhe heroizmin e treguar ne shpetimin e dhjetra jeteve te qytetarve shqiptare qe kane qene ne rrezik…
Ja statusi i plote i Presidentit Meta ne facebook.:
Kënaqësi të falenderoja sot në Ferras Forcat e Armatosura, ato të Policisë dhe ekipet e emergjencave të Kosovës për menaxhimin plot përkushtim të përmbytjeve të Vjosës në ndihmë të banorëve të rrezikuar.
Mirënjohje për sakrificat e tyre sepse jeta e qytetarëve është e para.
Sigal