Presidenti Ilir Meta: Dhunimi dhe abuzimi me fëmijët, meriton ndëshkim të rëndë ligjor

75
Sigal

Presidenti Ilir Meta është solidarizuar sot me protestën e zhvilluar kudër abuzimit të fëmijëve, e cila u mbajt në Tiranë.

“Dënoj me forcë rastet e fundit të abuzimit seksual të vajzave në Shqipëri dhe solidarizohem në mbështetje të protestave qytetare kundër këtij krimi, që meriton ndëshkim të rëndë ligjor”,- shkruan kreu i shtetit në mesazhin e tij.