PolitikëBasha mbledh aleatët në selinë e PD/ Çfarë po planifikon opozita?

344

Kreu i PD, Lulzim Basha ka mbledhur sot aleatët tek selia e Partisë Demokratike për të folur mbi mbarëvajtjen e protestës ditën e nesërme para godinës së Kryeministrisë.

Gjithashtu, kujtojmë se Basha zhvilloi edhe një takim me ministrin e Jashtëm të Çekisë, teksa përcolli edhe një mesazh të fortë ndërkombëtarëve, ku iu kërkoi të mos jenë palë me asnjë parti politike në Shqipëri.

Pas djegies së mandateve, opozita e bashkuar, përmes protestave të vazhdueshme kërkon zgjedhje të parakohshme dhe krijimin e një qeverie tranzitore pa Edi Ramën kryeministër.