Po vijnë zgjedhjet! Rama kërkon të mbajë timonin, me këta drejtues politikë për qarqet

226
Sigal

Zbulohen emrat e drejtuesve të rinj politik të Partisë Socialiste në qarqe.

Ndërkohë mbledhja e grupit e nisur prej orës 16:00 ka përfunduar dhe pritet që kryeministri të mbajë një fjalë para deputetëve.

Emrat si më poshtë:

Kukës-Safet Gjici

Shkodër – Ilir Beqaj

Lezhë-Lindita Nikolla

Tiranë , Erjon Veliaj, Elisa Spiropali / Kryetari Ervini Bushati

Durrës përkohësisht Edi Rama.

Dibër-Olta Xhaçka

Elbasan- Taulant Balla

Korçë- Niko Peleshi

Fier-Gramoz Ruçi

Vlorë-Damian Gjiknuri

Gjirokastër- Bledi Çuçi

Mbledhja e zhvilluar sot në Elbasan shënoi edhe ndezjen e motorëve të përgatitjes së kësaj force politike për zgjedhjet e ardhshme. Edi Rama synon një mandat të tretë, përballë opozitës së bashkuar.