Plas keq në parlament/ Ruçi bën sherr me deputetin e fortë: S’ka këllqe asnjë njeri që të më kundërshtojë mua

69

Kuvendi është përfshirë sërish në debate të ashpra, vetëm pak minuta nga përplasja e parë. Deputeti Halit Valteri ka debatuar ashpër me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi. Valteri qëndroi në këmbë në sallën e parlamentit në momentin që po fliste ministri Sandër Lleshaj. Ruçi i kërkoi të mos bënte të fortin dhe të ulej në vend, ndërsa e paralajmëroi edhe për përjashtim nga seance.

“Halit mos bëj të fortin se do të përjashtoj nga séance. Ska këllqe asnjë njeri që të më kundërshtojë mua. Të kam paralajmëruar tre herë deri tani. Ulu. Je në pikën që përjashtohesh nga seance. Fjala nuk merret jepet. Ulu se do të komunikoj vendimin”, tha Ruçi në parlament.

Pas përplasjes seanca u ndërpre sërish për 5 minuta, me kërkesë të deputetëve të opozitës.

Plas keq në parlament/ Ruçi bën sherr me deputetin e Plas keq në parlament/ Ruçi bën sherr me deputetin e Plas keq në parlament/ Ruçi bën sherr me deputetin e Plas keq në parlament/ Ruçi bën sherr me deputetin e