Petrit Vasili : Shqipëria vuan, vetëm Edi Rama buzëqesh

44
Sigal

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili  ka ironizuar sloganin elektoral të kryeministrit Edi Rama, “Shqipëria buzëqesh”.

Vasili shprehet se çdo ditë qindra shqiptarë humbin jetën dhe i vetmi që buzëqesh është Edi Rama.

“Kryeministër i trashë! Ka vendosur parullën ” Shqipëria buzëqesh”. Çdo ditë shqiptarët humbin jetën nga Covid dhe qindra të tjerë infektohen çdo ditë. Dhe ky gdhë buzëqesh!”,- shkruan Vasili në një reagim në rrjetet sociale.