Petrit Vasili reagon pas paditjes së Kryeministit Rama ndaj gazetarit të BILD

278

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar për padinë që kryeministri Edi Rama ka bërë ndaj gazetarit të gazetës gjermane “Bild”.

“Edhe vjedh zgjedhjet, edhe përqafohet me kriminelët, edhe është vulgar e banal dhe pastaj padit gazetarin e BILD Peter Tiede se u tregoi të vërtetën shqiptarëve.

Qenit kur i vjen ngordhja vetë për mjer atje ku s’duhet….dhe pastaj fundi dihet…..”-shkruan Vasili.