Petrit Vasili: Rama rikthen nenin për agjitacion dhe propagandë

205
Sigal

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për shkarkimin nga puna të mjekut Ilir Allkja. Vasili shprehet se mjeku u ndëshkua për qëndrimet e tij kritike që ka mbajtur lidhur me mënyrën e menaxhimit të pandemisë. Në një postim në Facebook, Vasili shton se largimi për këto motive nga puna është i njëjtë më modelin e diktaturës që ndalonte njerëzit të flisnin.
Postimi i plotë i Petrit Vasilit në Facebook:
Rilindja me Nenin e agjitacion e propagandes largon mjekun Ilir Allkja!!
Mjeku Ilir Allkja largohet nga puna sipas modelit te agjitacion e propagandes sepse tregoi te vertetat.
Edi Rama ky hipokrit qe ben sikur ju con lule mjekeve dhe i quan heronj largon mjekun urgjences qe ndeshet ne vije te pare me Covid vetem sepse tha te vertetat.
Kjo eshte fytyra e ulet e Edi Rames ndaj mjekeve, qe punojne e rrezikojne jeten, e ku 30 mjeke kane humbur jeten sepse mjetet mbrojtese mungojne, se dezinfektim nuk behet,se vaksine nuk ka pasi Edi Rama se bashku me ministra e drejtore nuk jua siguruan.
Turp i madh damke e zeze per Edi Ramen dhe per te gjithe dallkauket qe e rrethojne.
Ilir Allkja eshte simboli i te vertetes, ndersa Edi Rama i mashtrimit pa skrupull qe nuk kursen as shendetin e njerezve.