Petrit Vasili: Rama po sillet si klerik, jo si kryeministër

36

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili është shprehur se modeli i bllokimit të lëvizjeve në Itali dhe testimet e shpeshta po japin rezultate e para.

Referuar uljes së të prekurve në Itali, Vasili tha se shifrat e sotme tregojnë se masat e rrepta dhe këshillat e duhura mjekësore funksionojnë.

Nga ana tjetër, Vasili u shpreh se kryeministri Edi Rama po gabon me strategjinë e tij. Nënkryetari i LSI-së tha se “Edi Rama po bën klerikun dhe jo kryeministrin”, duke folur për zotin dhe jo për masat që kanë marrë. Ai shtoi se Edi Rama nuk ka asnjë plan dhe asnjë parashikim.

Lombardia

Lajme pozitive nga Italia.(VIDEO).

Gepostet von Petrit Vasili am Sonntag, 22. März 2020