Petrit Vasili pas takimit me Komisionin e Venecias: Vettingu në politik, opozita pro, Rilindja kundër

333

Perfundon takimi i Komisionit te Venecias me LSI.

Ne takim Kryetari i Grupit Parlamentar te LSI Petrit Vasili, Zevendeskryetari i LSI-se Luan Rama si dhe deputetet Klajda Gjosha dhe Silva Caka.  “Opozita ka propozuar standart te njejte, si Vetting-u i gjyqtareve dhe prokuroreve.  Fjalet e shumta per Vettingun jane pa kuptim Qendrimi eshte i qarte, opozita pro, Rilindja kunder.  Projekti te votohet ne Parlament”.