Përgjimi 10/ Imer Lala njofton se ka takuar atë të madhin

287

Gazeta më e madhe gjermane Bild ka nxjerrë mbrëmjen e sotme të tjera video përgjime të blerjes së votave.

Në video përgjimin numër 10 janë tre biseda të Imer Lalës ku ai u tregon tre personave të ndryshëm se do të shkojë në një zyrë të madhe.

Më pas u thotë se do të takojë atë të madhin.

Dhe në fund tregon se e kishte bërë takimin me atë të madhin, që sipas Bild është Edi Rama.

Imer Lala: O Rata, Po shkoj  “në një zyrë të madhe” (Dyshohet se në zyrën e Ramës)

A merr vesh. A thu jam vesh mirë apo jo?

Gruaja: Po mire je

Imer Lala: Ma fut qet atë gjo në karikim

Gruaja: E kam kariku, pa merak

Imer Lala: Kur do dalësh ti?

Gruaja: Unë jam këtu …

Imer Lala: Mirë, nga ora 11.30 nisem

Gruaja: Ok në rregull

Biseda 2

Vajza: Po ti ku je, përse u çove nga kafja

Imer Lala: Në 10.30 kam një takim me atë robin (Edi Rama)., Do shkoj ta takoj në zyrën e tij\

Imer Lala: Po shkoj në zyrë. Sa atë dal, po të bëj telefon, pastaj jam për Pogradec

Biseda 3

Imer Lala: Or zotëri, po ku je me, se i rashë telefonit

I panjohur: E kam mbyll. Çkemi

Imer Lala: A e ke mbyll atë numër

I panjohur: Po njëherë për njëherë. Çfarë ka ndodhur?

Imer Lala: Ej shifna te ai Babloku i madh (Edi Rama)

Imer Lala: Po qesh me Qifin përpara

Imer Lala: Ti mos e rruj leshin për asigjo