PD: Një vit pas tërmetit, shumë premtime, pak rezultate. Koha e Ramës ka mbaruar!

63
Një vit pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin, ish-deputetë të Partisë Demokratike, pjesë e ekipit që kanë ndjekur nga afër procesin e rindërtimit shprehen se për të dëmtuarit janë bërë shumë premtime, por rezultatet janë të pakta.

Dhurata Çupi, Gent Strazimiri, Orjola Pampuri, Çlirim Gjata, Dorian Teliti, Jorida Tabaku, Luçiano Boçi, Grida Duma dhe Akil Kraja ashtu si përgjatë një viti, sollën edhe sot fakte e dëshmi se si kjo fatkeqësi, siç u shprehën, po përdoret nga qeveria për të vjedhur zgjedhjet.