Pavarësia, Rama: Daulleve të së shkuarës nuk i biem më, shqiptarët të bashkuar në BE

371
Edhe nga Vlora, atje ku bashkë me Presidentin e Republikës Ilir Meta dhe të të Kosovës Hashim Tahçi, kryeministri Edi Rama dha një mesazh për të ardhmen e dy shteteve shqiptare në rajon.
Sipas tij, edhe në këtë vit të bekuar si i Skënderbeut shqiptarët s’mund t’ju bien më daulleve të së shkuarës, e të bien pre e provokimeve nacionaliste, pasi e kanë të qartë rrugën e tyre: Të bashkuar në Bashkimin Europian.
Sigal