OSBE mbështet marrëveshjen mes palëve: Urime qeverisë dhe opozitës

177
Delegacioni i OSBE-së në Tiranë ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së Lulzim Basha pas më shumë se 3 orësh negociata kokë më kokë mbrëmjen e kaluar deri në orët e para të ditës së sotme në Kryesinë e Kuvendit. Prezenca e OSBE-së ka reaguar përmes llogarisë së saj në Tëitter, ku shkruan: “Urime qeverisë dhe opozitës për Marrëveshjen! Prezenca OSBE e gatshme të mbështesë fort reformën zgjedhore për Zgjedhje të lira e të ndershme”.