Nishani: ‘Rama po pastron bregdetin për t’ua dhënë oligarkëve që i blejnë vota’

440
Sigal

Ish-Presidenti i Republikës dhe aktualisht Kryetar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani e ka cilësuar aksionin e ndërmarrë nga Rama për administrimin e vijës bregdetare si një propagandë të shpifur, me qëllim për të mashtruar shqiptarët dhe për tua dhënë bregdetin oligarkëve që blejnë vota për të.

‘Deklaratat e Edi Ramës për administrimin e vijës bregdetare një propagandë e shpifur në interes të një kurthi të ri për ti mashtruar shqiptarët dhe për të grabitur pronën më me vlerë të vendit, Bregun e Detit.

Vija bregdetare, Velipoja, Durrësi, Vlora, Saranda kanë 20 vite që janë nën kontrollin e plotë të Edi Ramës dhe partisë së tij.

Tani, ky kërkon t’ju mbushë mendjen shqiptarëve se do të “vendosë kontrollin e tij mbi abuzimin” !!!!

Mashtrim i paskrupullt në interes të hajdutërisë !

Rregjimi mafioz po pregatitet që me parlamentin monist ta grabisë me gjoja ligj pasurinë e bregut e t’ja fal atë oligarkëve që blejnë votat për rregjimin kusar.

Shqiptarët ti ndalojnë sa më parë kusarët e gjithshkaje.’