“Nënkryetarja e bashkisë Korçë së bashkë me firmën e burrit kanën ngritur skemën e vjedhjes së TVSH-së”-Denoncimi te Berisha

980
Sigal

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë denoncimin e një qytetari digjital i cili akuzon nënkryetaren e Bashkisë Korçë Benila Tërrova (Themeli) se ka ngritur një skemë të mashtrimit me TVSH-në.

Sipas denoncimit nënkryetarja e Bashkisë së bashku me bashkëshortin e saj kanë ngritur firmën Ekoprod me anë të së cilës vjedhin TVSH-në e cila sipas tij, krijon mashtrimin prej 100 milion lekë.

Më tej ai shton se edhe inspektorët e tatimeve në Korçë janë kërcënuar.

Postimi i plotë:

Denoncon ndrikullën nënkryetare se me të shoqin vjedhin TVSH!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Përshëndetje dr !Para Pak kohësh denoncove një nga nënkryetaret e bashkisë Korçë .Dua të bëj një denoncim për nën kryetaren tjetër Benila Terova .Në bashkëpunim me burrin e saj dhe me ndihmën e gjithë strukturës së bashkisë kanë ngritur një firmë Ekoprodin qe vjedh Tvsh ,nje skeme te paster te mashtrimit dhe vjedhjes cdo vit te 100 meleon let nga taksat.Eshte shum let e verifikushme dhe nga tatimet e Korces sepse Jane kercenuar dhe inspektoret nga gjithe kjo mafie qe vetem vjedh.Te lutem anonim se keta te falimentojne me keq se cna kane falimentuar!