“Neglizhenca ka kosto të rënda” Presidenti Meta: Ja 2 prioritetet për të cilat duhet të angazhohemi të gjithë

46

Presidenti i vendit, Ilir Meta përmes një statusi në Facebook apelon që e gjithë politika shqiptare duhet të angazhohet për përmbushjen e dy prioriteteve.

E para thotë Meta është përballimi me sukses i COVID-19 dhe plotësimi pa vonesë i 15 kushteve për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian.

STATUSI I PLOTË
Dy prioritetet kryesore për të cilat duhet të angazhohemi të gjithë janë: Përballimi me sukses i COVID-19 dhe plotësimi pa vonesë i 15 kushteve për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian.

Çdo neglizhencë në këto dy prioritete ka kosto shumë të rënda: E para jetën e qytetarëve tanë, e dyta të ardhmen e Shqipërisë.

Dy prioritetet kryesore për të cilat duhet të angazhohemi të gjithë janë: Përballimi me sukses i COVID-19 dhe plotësimi…

Gepostet von Ilir Meta am Montag, 6. Juli 2020