Mexhit Prençi: E tmerrshme! E tmershme! E tmershme!

111

Mga Mexhit Prençi _

Kur e gjthe Bota po lufton kunder perbindeshit te zi misterioz koronavirusit,politikanet karreriste kosovare luftojne per pushtet! Si ka mundesi ne kete situate te jashte-jashtezakonshe , ku jeta e njeriut varet ne fije te perit, keta politikane, ne vend qe te te gjithe sebashku, te bejne te pamunduren per te shpetuar jetet e njerezve te semure dhe per te respektuar me rigorizitet keshilat emjekeve dhe rregullat e e rrepta te gjendjes se jashtezakonshme, nga qeveria me kryminister Albin Kurti, pergaditin mocin per ta larguar nga posti i kryeministrit, i cili po menaxhon situaten, qe eshte ne prag te shperthimit te madh, ku te infektuariit mund te shumohen e te vdekurit nje nga nje shtohen, Pikerisht ne kete moment polikanet karrieriste, pa e vrare mendjen se nga casti ne cast gjithcka mund te shderrohet ne rrumpalle dhe koronavirusi perbindhi i zi misterioz, tw shpertheje me furi…,,po pergaditin mocion per rrezimin e Kyrministrit vizinar Albin Kurti. Keta karrieriste duan me shume pushtetin se njerezit, dhe atdeun, jane pa moral, pa shpirt,- te verbuar nga pushteti. O zot, ku je, ?!… Pse nuk gjuan me rrufe?!..