Meta: Pavarësisht rezultatit të zgjedhjeve s’do ndryshojë asgjë në marrëdhëniet Gjermani-Shqipëri

409
Zbatimi i drejtë i procesit të vettingut do të sjellë një rritje të besimit në sistemin e drejtësisë në Shqipëri.
Forcimi i ligjit do të sjellë edhe më tepër garanci për investitorët e huaj dhe ata vendas, deklaron në intervistë për DW, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, i cili pati një takim me homologun e tij Gjerman, Frank-Walter Steinmeier në Berlin.
Sigal