Meta dhe Rama pranojnë draftin e propozuar nga Fleckenstein

275
Pas kreut të Kuvendit, Ilir Meta, mësohet se ka pranuar draftin e ri të propozuar nga eurodeputeti Knut Fleckenstein edhe kryeministri Edi Rama. Burimet kanë bërë të ditur se drafti i fundit është pranuar edhe nga shumica. Ndërsa pritet tashmë edhe reagimi i opozitës. Sapo është raportuar se kryeministri Rama i është drejtuar Kuvendit të Shqipërisë.
Sigal