Maskat të detyrueshme/ Nard Ndoka kapet me Ramën: Duhet të jepje shenjë shërimi, por qenke rëndë fare

224
Sigal

Nard Ndoka ka ironizuar me Edi Ramën dhe vendimin për maskën e detyrueshme në ambientet brenda dhe jashtë. Ish-ministri i Shëndetësisë dhe kryetari i Partisë Demokristiane, i kujton Ramës se sot është dita botërore për shëndetin mendor dhe sot në vend të një urdhëri duhet të jepte një shenjë shërimi.Por si gjithmonë me mesazhet epike Ndoka thotë se Rama ësthë rëndë fare.

Postimi i tij i plotë:

O KM, sot është dita botërore për shëndetin mendor!

Sot e gjete të japësh “urdhër” për mbajtjen e maskës edhe në natyrë!

Sot duhet të jepje një shenjë sherimi, por ti qenke rende fare!