Marrëveshja, flet Ilir Meta: Presim të bëhet publike. Ja pse e takova Berishën

408
Kreu i Kuvendit dhe presidenti i ri, Ilir Meta ka folur për gazetarët për marrëveshjen mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, si dhe për takimin me Berishën.

“Jam shumë i lumtur që ka pasur një marrëveshje, sipas medias, mes Ramës dhe Bashës. Kjo ka qenë ëndërra ime të ketë një marrëveshje. Shpresojmë të bëhet publike.

Unë nuk kam qenë negociuesi, por imponuesi i kësaj marrëveshje.

Berisha është dobësia ime dhe unë jam i gatshëm ta ndjek gjithmonë”, u shpreh Meta.
Sigal