Malltezi: Vjedh 402 milionë usd dhe qahet se nuk ka para të paguajë pagë minimale

136

Abi Malltezi, anëtar i Kryesisë së PD-së, ka reaguar në lidhje me problematikën që vijon nga kazanët e plehrave  të mbushur ku digjen dhe cohen në landfillin monopol ku duhet të ishin ndërtuar 3 inceneratorë.Malltezi shkruan,” Hajdut! Pastaj qahet se nuk ka para të paguajë pagë minimale”.Sipas tij kjo nuk është asgjë tjetër vec se një strategji e kryeminstit Rama.

Ja regaimi i plote:

Strategjia: Bej si i cmendur se kemi plehra dhe vidh 402 milione usd nderkohe qe plehrat vijojne e digjen ose cohen ne landfillin monopol te po te njejtit qe do duhej te kish ndertuar 3 inceneratore. Jo thjesht i cmendur – Hajdut! Pastaj qahet se nuk ka para te paguaje page minimale te pamundurit.

 

Gepostet von Abi Malltezi am Samstag, 21. März 2020