Maliqi-Ramës: Uji fle hasmi s’fle..

84

Nga Lefter Maliqi:

Uji fle hasmi s’fle…S’thone kot i mbyturi te mbyt.Ramzi dhe kur je ne zi nuk heq dore nga marrezitë. Ditezi po pa mbushur 40-tat per gjënë me te shtrenjte qe ka cdo njeri nenen, ti hidhesh e kridhesh ne zullume? Eh ta mendosh dita e trete eshte dita kur shpirti i cdo te vdekuri eshte ne perballje me engjej e demonè se nga do vejé ne Parajse a ne Ferr. Ngushellime per nenen, por a ke ndonje cep zemre qe te lengon? A mendja veç pèr tè liga tè punon? Si mor demon si; ne menyre te pabese urdheron SPAK-un tend te mbyll fjalen e lire,bizneset e Ylli Ndroqit? Prisje vjeshten o ditezi te kaloje 40-tat dhe vazhdoje me hakmarrjet,padrejtesite,seleksionimet.E di cdo shqiptar qe kush del kundra teje dhe Rilindjes se krimit ti i gjobit,i kercenon,i shantazhon,i dhunon etj,siç bere me zerin kunder te Agon Channel qe i detyrohesh mbi 110 milion euro me taksat e shqiptareve,sic shantazhove Çilin,Lubonjen,godite Lelën ,i mbylle emisionet Krastes e Rakipit,e plot gazetar e analiste qe per ty ditezi jane kazanë. Mekatet e tua nuk kane fund.Spaku yt pse nuk heton resortet,bizneset,ndertimet gjigante te Oligarkeve te tu ,se dihet miliardat tuaja ,te qeveritareve tuaj as i afrohen ata jo me ti hetojne. Nuk doja te beja politik kete muaj por kur te drejton i keqi vendin e merr dreqi,kur diteziu nuk njeh as zi as qetesi,kur ne pandemi shkaterron Teatrin kombetar dhe gjobit ,kercenon e shantazhon cdo kundershtar nuk rrija dot ne heshtje.Ditezi fundin e ke ndryshe nga ç’ënderron…👎