Maliqi-Ramës: Të urdhëroj të kalosh në tokën shqiptare vëllezërit tanë që ndodhen në kufi

85

Deputeti Lefter Maliqi, ka reaguar për situatën me 50 shqiptarët që kanë mbetur në tokën neutrale midis Shqipërisë dhe Greqisë.

Maliqi e quan kryeministrin Edi Rama Hitler, dhe i bën thirrje që të urdhëroj kalimin në toknë shqiptare të 50 shqiptarëve.

Postimi i plotë

Rama Hitler. Na paska pushtuar Gjermani si dikur në 1943. Skandal mbi 50 shqiptarë në tokën neutrale midis vendit tonë dhe Greqisë. Se kuptoj ky nazist Kryeministër si mundet qytetarëve të vetë i ndalon hyrjen në tokën e tyre shqiptare.

I bej thirrje ketij te semuri mendor si deputet dhe anetar i Komisionit te Sigurise Kombetare, qe te urdheroj urgjent kalimin ne token shqiptare te vellezeve tane ne kufi dhe ti urdheroj te shkojne ne izolim 2 javor ne banesat e tyre.

Ky nazist qe nuk njeh as Kushtetute, ndjell vetem panik e terror, nuk ndihmon familjet ne nevoje por tregohet i pashpirt me shtetasit ne kufi dhe me njerzit ne nevoje. Mallkimet e shqiptareve do te zene o i babezitur, i korruptuar, ske per ta gezuar as karrigen, as bunkierin as miliardat as tepsin as timonin. Reago sa nuk eshte vone o delirant.