Maliqi-Ramës: Kalorës i Rilindjes doje të ishe “Skënderbe” por dole “Petkin” dhe “Çaplin”

252
Sigal

Nga Lefter Maliqi:

Kalores i Rilindjes doje te ishe “Skenderbe” por dole “Petkin” dhe “Çaplin”😂.Pse ke frike o Trim?? Ku ke gabuar kaq shume qe ke frike nga zgjedhjet?? Kush po te mban peng?? Ku i ke 1 milion shuplakat?? Pse mban peng Gj.Kushtetuese? Pse mban peng Reformen zgjedhore ? Pse mban peng institucionet e kapura dhe reformen ne Drejtesi?Ty kush po te mban peng? (krimi,oligarket,bandat etj??) Dil nga bunkieri merr fryme thelle…Skandal:Rama nuk heq dore nga mashtrimi,aktrimi,genjeshtrat.Premtimi i Ramziut se me dt 23 Korrik ne Parlament do votohej marreveshja e 5 Qershorit e realizuar ne Rezidencen Amerikane e ka shtyre perseri dhe nuk eshte ne rendin e dites ne Parlament per dt 23 .A e kupton qe mire shqiptaret i ke genjyer,mashtruar,varferuar,cpopulluar etj etj por si i genjen Nderkombetaret,a se kupton qe te doli boja,a se kupton qe po bie ne grope te thelle? Po pse me krim,droge,mashtrim,aktrim,pabesi do qendrosh akoma ne pushtet.Sille shpejt marreveshjen per votim o ditezi,se as timon as tepsi spo mban dot,po te dridhen duart e kembet.Mbahu o burre se sje as i pari as i fundit qe e peson rende.Ike plaku Mere por mos i thello me rende gabimet se spo sheh me nga syte dhe spo mbush nga trute,e ke nga mbingopja👎