“Maliqi pa ujë”- Endrit Braimllari: Ky sekt famëkeq që ka marrë peng vendin do marrë goditjen e merituar më 25 prill

52

Nga Maliqi, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, denoncon mungesën e ujit për banorët e kësaj. Sipas tij, sekti famëkeq i Rilindjes siç e konsideron partinë në pushtet, do të marrë goditjen e merituar më 25 prill.

120309942_1429098350616709_7370502779138330635_o

Ai thotë se SPAK duhet te nise hetimet ndaj Gezim Topçiut por edhe zyrtareve te tjerë të bashkisë Maliq për abuzimet marramendëse.

Postimi i plotë:

Ne Pojan te Maliqit.

Fatkeqesi se si ne vitin 2020 banoret perballen me mungesen e ujit te pijshem. Banoret nuk po perdorin me traktoret apo mjetet e tjera per transportin e produkteve bujqesore por per transportin e ujit te pijshem. Keqmenaxhimi i bashkise Maliq nga nje Kryetar bashkie ne hije, i pazgjedhur por i emeruar nga ky sekt famekeq qe ka marre peng vendin, do te marri goditjen e merituar me 25 Prill.

SPAK duhet te nise hetimet ndaj Gezim Topçiut por edhe zyrtareve te tjere te bashkise Maliq per abuzimet marramendese si dhe per presionin qe bejne me ndihmen ekonomike.

Pas 25 Prillit nuk do kete me Rilindje qe “trimeron” keto “trima” sesi te abuzojne dhe rrenojne qytetaret.

Me 25 prill do te kete qytetare qe kerkojne llogari dhe kerkojne ndeshkimin e ketyre gjakpiresa te pangopur

#Shqiperia_shtepia_juaj🇦🇱