Makina me drogë bie në humnerë, një i vdekur. Policia fsheh ngjarjen

263

Një askident i rëndë mësohet të ketë ndodhur në rrugën e Kalivaçit në Lezhë, ku përpasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i automjetit Tonin Ndreca.

Burimet thanë se aksidenti ka ndodhur gjatë natës, pasi trejtuesi ka humbur kontrollin e makinës duke rënë në humnerë.

Të njëjtat burime bëjnë me dije, se makina e aksidentuar kishte brenda saj drogë.

Ndonëse ngjarja ka ndodhur gjatë natës, policia ka shpërndarë vetëm para pak minutash njoftimin zyrtar.

Njoftimi i policisë: 

Mirditë

Informacion paraprak

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij tip “Benz”, ka humbur kontrollin e mjetit duke rënë poshtë urës ku ka humbur jetën.

Në mjet ndodhej vetëm drejtuesi.

Nga kqyrja e mjetit, është gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sattiva.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.