Lulzim Basha homazhe poetit Dritëro Agolli në Pallatin e Kongreseve

583
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sot paradite i dha lamtumirën e fundit shkrimtarit dhe poetit Dritëro Agolli. Kreu demokrat vendosi një kurorë në nder të autorit të letrave shqiptare. Zoti Basha ngushëlloi bashkëshorten dhe familjarët për humbjen e madhe dhe la mesazhin e tij në librin e ngushëllimeve.
Sigal