Lista e barnave, Petrit Vasili: Rama llafazan ambulant, u hoqi të drejtën e jetës njerëzve

573
Sigal

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook ka reaguar sërish lidhur me listën për barnat e rimbursueshme të bërë publike nga qeveria. Vasili e cilëson Ramën si kryeministër portali.

Ai e thekson se i është drejtuar publikisht Ramës që t’i zgjidhë dhe të lërë propagandën me shëndetin, ndërsa shtoi se “problemet ishin kritike për pacientet me këtë listë”.

“Ky llafazan ambulant tall dhe perqesh cdo hall te njerëzve por lista e barnave e kaloi çdo kufi sepse dora e kryeministrit u hoqi edhe te drejtën e jetës qytetareve duke u hequr barnat nga lista apo duke u vene kufizime çnjerezore”, shkruan Vasili.

REAGIMI I PLOTË I VASILIT

Kryeministri portal nuk e sheh listen e barnave ndersa Zeri i Amerikes po.

Lista e barnave kishte mjaft probleme dhe absurditete qe bien ne kurriz te qytetareve.

I jam drejtuar publikisht kryeministrit portal, qe t’i zgjidhe dhe te lere propaganden me shendetin sepse problemet ishin kritike per pacientet me kete liste.

Pergjigjet e tija dhe e te tijve kane budallalleqe kolosale nga ato qe vetem ky kryeminister mund t’i thote.

Ky llafazan ambulant tall dhe perqesh cdo hall te njerezve por lista e barnave e kaloi cdo kufi sepse dora e kryeministrit u hoqi edhe te drejten e jetes qytetareve duke u hequr barnat nga lista apo duke u vene kufizime çnjerezore.

Te nderuar miq ndiqeni nje kronike shume profesionale te Zerit te Amerikes.