Lëvizje nga çështja ”Tahiri”, merret në pyetje truproja i…

293
Gjatë paradites së sotme ka pasur zhvillime nga çështja ‘’Tahiri”, Prokuroria ka marrë në pyetje truprojën e ish-ministrit të brendshëm.
Truproja është thirrur me kërkesë të prokurorit Dritan Prençi.
Po ashtu në pyetje janë marrë dhe dy efektivë të Policisë së Vlorës.
Saimir Tahiri është përmendur jo pak herë së fundi, për shkak se mendohet të jetë vendosur si kush arrestimi i tij nga ana e Gjermanisë, në mënyrë që të çelen negociatat në muajin qershor.