Lefter Maliqi: Njeriu që qesh pas çdo humbje dhe qan për vulën

208
Nga Lefter Maliqi
Kosheres kur i ikin bletët nuk prodhon më mjalt, por helm. Kush mund të më thojë Kryetari i PD-së Luli, vetëm me vulën e karrigen, si mund ta çoj PD në fitore opoziten? Kur mbi 80% e PD-së është me Berishën? Kur partitë e: Nard Ndokës, Vangjel Dules kane dal hapur kundra Bashës? Kur Mediu,Shehi dhe Idrizi kanë pakënaqësi dhe kur LSI- në e goditi që nga 2017 dhe i futi thike pas shpine ne 2021.Si do fitoj ‘lulja’ dhe kush i beson më pas 4 humbjeve? Kush i beson më kur vetëm ka gënjyer: -s’do shembet teatri, s’do bëhet Xhafa Ministër Rendi, s,do prishen banesat e Astirit dhe Bregut Lumit, s’do ndërtohet parku tek kodrat e liqenit etj. etj. Bojkotoi Parlamentin, i dha të gjithë pushtetin lokal dhe institucionet ‘tutorit’ Rama. Si mund të prodhojë mjalt kosherja kur i kanë ikur bletët? Kjo koshere vetëm helm mund të prodhojë!
😂 “7×7 =42, gjumin kam pasion, orën e kam 12 gjithmonë!”
Autori Luli 😂👎.Ne 11 Dhjetor ringrihemi fuqishem se bashku me liderin Berisha deri ne rrezimin e Toptanit te Surrelit✌️💪🇦🇱🇪🇺🇺🇸.
Sigal