Lefter Maliqi: 30 qershori tregoi dështimin total të Rilindjes së krimit

388
Sigal

Deputeti i pavarur Lefter Maliqi deklaron se votimet e sotme treguan dështimin total të Rilindjes së Krimit.

Nga Lefter Maliqi

30 qershori tregoi dështimin total të Rilindjes së krimit. Pjesmarrja tregoj zhgënjimin dhe humbjen fatale që e pret në zgjedhje normale PS. Opozita e bashkuar drejt fitores së sigurt. Socialistët e ndershëm se duan më Pinokun me çitjane trecerkshe, karnavalin e Rilindjes. As 15% skanë votuar në qarkun e Beratit dhe gjithë vendin. Rilindja në alarm po shantazhon këto dy ore kërcënimet, shantazhimet, nëpërmjet njerzëve të deputetëve dhe segmenteve të administratës duke i telefonuar e shantazhuar paraqituni merrni me vete kartat e identitetit të familjes e fisit, nesër sdo jeni në punë në bashki e administratë, ndërkohë punonjësit e administratës nesër do kontrollohen nga boja në gisht kanë votuar apo jo, makinat e shtetit po marrin njerëz me detyrim ,joshje, imponim. Vetë votojnë, vetë numërojnë, vetë mbushin kutitë. Ky është fundi, dështimi i Rilindjes dhe fitorja e demokracisë.1 Korriku dita e bardhë për shqiptarët, socialist,d emokrat, lsi-st, Çam, minoritar etj dhe bojë e zezë për Rilindjen e krimit dhe njollë e zezë për opinionin ndërkombëtar. Shikoni një pjes të sms-ve? Rama ik, shporru, turpi po të mbulon, zoti po të ndëshkon.

Image may contain: text
Image may contain: text
Image may contain: text that says "Filluan po marin njerze keta Cpo bejne? Ice nuk vete njeri vene me makina neper shpira"