LDK-ja publikon emrat e ministrave të rinj në qeverinë Hoti

268
Sigal

Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur emrat në qeverinë e re nga radha e subjektit të tij.

Përmes një konference për mediat Hoti është shprehur se, me këtë ekip dhe ekipin që presim të na prezantohet sonte nga partnerët e koalicionit do të bëjmë bashkë një ekip, i cili do të zbatojë programin qeverisës për të cilin është dakorduar me të gjithë partnerët.

Emrat e LDK-së për qeverinë e re janë:

Driton Selmanaj – Zëvendëskryeministër

Hykmete Bajrami – Minsitre e Financave

Besian Mustafa – Ministër i Bujqësisë

Vlora Dumoshi – Ministre e Kulturës

Agim Veliu – Ministër i Brendshëm

Anton Quni – Ministër i Mbrojtjes

Arban Abrashi – Ministër i Infrastrukturës

Armend Zemaj – Ministër i Shëndetësisë