Kryeministri Rama takim me Metën në Kryesinë e Kuvendit

369
Kryeministri Rama i është drejtuar sot Kryesisë së Kuvendit për të zhvilluar takimin e përjavshëm me aleatin e tij në qeveri, Ilir Meta. Tashmë ky takim është kthyer në procedurë.
Po kështu diskutimet mes dy krerëve të Maxhorancës zhvillohen edhe një ditë para mbajtjes së seancës plenare, ku pritet të votohet dhe projekt-buxheti 2016.
Nga të dhënat paraprake, mësohet se takimi po mbahet në kryesinë e Kuvendit.
Sigal