Kreu i PD, Basha: Qeveria kriminale vijon grabitjen

280
Sigal

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë të jashtëzakonshme, lidhur me miratimin e PS të koncesioneve private. Basha e ka cilësuar si vijim të grabitjes. Dje u miratua koncesioni për ndërtimin e rrugës Milot-Balldre dhe koncesioni i rrugës Orikum-Dukat. Konkretisht rruga Milot-Balldre me gjatësi 17 kilometra do të kushtojë 258 milionë euro! Më saktë, çdo kilometër të kësaj rruge minimalisht do të paguhet 15.5 milionë euro.