Klevi Pojana: Shqipëria Europiane objektivi ynë madhor, të gjithë duhet t’i binden sovranit

54

Anëtari i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ku shkruan se shqiptarët duan lista të hapura dhe se objektivi madhor i vendit është Shqipëria Europiane.

Postimi i plotë:

#ShqipëriaEuropiane objektivi ynë madhor

Të gjithë duhet t’i binden sovranit!

Zgjedhje të lira dhe të ndershme, garë e drejtë dhe me vlera, përfaqësim dinjitoz dhe me integritet

Shqiptarët duan lista të hapura!

Boll më me këtë parlament të turpshëm dhe qesharak
Boll më me deputetë banditë dhe të lidhur me krimin

Boll më me politikanë të cilët marrin peng të ardhmen e vendit dhe rinisë
Boll më me këtë qeveri e cila punon për oligarkinë dhe shkatërron demokracinë

Koha për ndryshim, koha për progres