Klaudia Krasnika: “Qepenat Mbyllur” Shpopullim nga ” Virusi” Rilindje !

97
“Qepenat Mbyllur” Shpopullim nga ” Virusi” Rilindje !
Slogani per Mandatin e trete
” Qepenat Mbyllur”
Tashme e kane lancuar ,kudo shkojne,kudo shkelin mburren me Sloganin e tyre
” Qepenat Mbyllur”per te bindur qytetaret t’u japin mandatin e trete .
Tashme skane mundesi zgjedhje as ku te shkrepin nje foto me qepena ngritur,pasi 2 ne 3 biznese kane falimentuar.
E vetmja gje qe u ka mbetur per t’u thene bizneseve eshte : A e perfitove pagen e luftes ?
Paga e luftes po kalon viti e u kujtohet akoma sikur te ishte nje bonus qe e ke perfituar per te gjithe jeten e ske me nevoje te punosh !
Mandati i trete kerkohet si shperblim nga bizneset kundrejt kesaj qeverie ne ikje per te gjitha detyrimet qe u kerkon shteti.
Per qerate e pa subvencionuara qe cuan ne mbylljen e shumices prej tyre.
Per sigurimet e punonjesve duke mos u sherbyer ne 3 muaj karantine.
Per taksat lokale qe u dyfishuan.
Per burgimin e pronareve qe nuk paguan energji elektrike .
Per “gjobat “mujore qe Rilindasit vijne e ua marrin ne zarf bizneseve te cileve u ka mbetur dhe pak dite jete ne treg.
Kerkojne mbeshtetje tek dyert qe u “Kycen”
e iken e braktisen kete vend.
Iken !E shpopulluat Shqiperine !
Iken edhe ata qe deri dje besonin tek ju
“Rilindje”
Iken sepse ju jo vetem nuk e ndryshuat por i inkurajuat te ikin .
Iken profesionistet ,iku Rinia,mbeten gjyshet edhe gjysherit te cilet ti po i vdes sot nga Covid-19 dhe ata sjane ketu ti japin nje supe te ngrohte!
Kerkojne te bindin Shqiptaret per tu dhene mandatin e trete ,me fytyren e nxire para tyre, duke e ditur mire qe mandati qe ato do t’u japin eshte ndeshkimi i tyre perpara ligjit per gjithcka bene ne keto 8- vite keqqeverisje.!