Kandidatja e PD në Vlorë, Dr. Ina Zhupa: Shteti është kthyer në bandë që nuk vendos me ligj por me interesa klienteliste

47
Sigal

Ditën e sotme, kandidatja e PD në Qarkun e Vlorës, Dr. Ina Zhupa ka vazhduar takimet me banorët e qytetit të Sarandës, nga ku tha se shteti është kthyer në bandë që nuk vendos me ligj por me interesa klienteliste.

“Hidajet Zogaj tregon se si janë bllokuar qytetarët pa pasur mundësinë e një rruge për të hyrë në shtepinë e tyre. Me 25 prill me voten tuaj për PD merr fund pandeshkueshmeria, merr fund shteti nepotik dhe klientelist.”,- shkruan Zhupa krahas një videoje të postuar në rrjetet sociale.

 

Reagimi i saj i plotë:

Shteti është kthyer në bandë që nuk vendos me ligj por me interesa klienteliste!
Hidajet Zogaj tregon se si janë bllokuar qytetarët pa pasur mundësinë e një rruge për të hyrë në shtepinë e tyre.
Me 25 prill me voten tuaj për PD merr fund pandeshkueshmeria, merr fund shteti nepotik dhe klientelist.